28 sierpnia 2015 r. na terenie pałacowo-parkowym Muzeum Zagłębia, tuż przy pomnikach Bachusa i Flory, odbył się finisaż wystawy „Dawne plażowanie. Moda i obyczaje plażowe w XX wieku”.

Finisaż otworzyła prezentacja kuratora wystawy, etnograf Muzeum Zagłębia Anny Góry, która przybliżyła naszym gościom historię kostiumu kąpielowego oraz obyczajów plażowania. Następnie po obejrzeniu wystawy uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać dwóch wspaniałych muzyków - Kamila Piotrowskiego oraz Piotra Świeściaka – z zespołu Sąsiedzi, którzy poprzez wykonywane szanty wprowadzili nas w nadmorski klimat. Jak na plażę przystało, koncertu można było posłuchać piknikując na kocykach lub odpoczywając na leżaku i popijając pyszną lemoniadę. Ten, jakże orzeźwiający trunek przygotowała dla nas Kawiarnia Rodzinka Caffe, która podczas finisażu serwowała przepyszne lody domowej roboty.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy wspólnie z nami, w taki miłej atmosferze, pożegnali wakacje.

Czas 3:08 - Fragment utworu wykonanego przez zespół "Sąsiedzi"