30.10.2015 r. druga grupa studentów rozpoczęła muzealną przygodę, biorąc udział w zajęciach „Akademii Młodszego Asystenta Muzealnego, PRZESZŁOŚĆ  PRZYSZŁOŚCI” , projektu edukacyjnego, który został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego - Wojciecha Saługi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie otrzymali indeksy, które wręczyła pani Dyrektor Muzeum Zagłębia – Wioletta Mikuła. Po wysłuchaniu wykładu i dyskusji na temat wartości historycznej, artystycznej i naukowej zabytku, wraz z prowadzącą zajęcia Małgorzatą Hałasik, studenci udali się na warsztaty. Tę część zajęć charakteryzowała wesoła atmosfera, duże poczucie humoru uczestników a przede wszystkim nauka przez wspólną zabawę w kustosza opiekującego się zabytkami. Wszystkim studentom dopisywały humory, ale co jest najważniejsze, horyzonty słuchaczy poszerzyły się  o ważne aspekty pracy historyka sztuki w muzeum.
Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom, słuchacze nie tylko będą zdobywać cenną wiedzę, ale też przekonają się, że muzeum może być interesujące i warto tu przychodzić.
W listopadzie, na drugim „studenckim zjeździe”  zajęcia poprowadzi Anna Góra- Etnograf Muzeum Zagłębia, która zapozna studentów z pracą etnografa i zabytkami z Działu Etnografii.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną spotkania.
Małgorzata Hałasik – koordynator projektu
Dział Sztuki MZ

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY