30 stycznia 2016 r w Czeladzi odbyło się IV regionalne spotkanie kolekcjonerów "Znaczków Turystycznych" województwa śląskiego, na które dzięki dobrej współpracy zostali zaproszeni przedstawiciele Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Nasze muzeum promuje idee Znaczka Turystycznego od marca 2014 roku. Na spotkanie poza kolekcjonerami z Będzina, Czeladzi czy Dąbrowy Górniczej przybyli fascynaci spoza naszego regionu. Po krótkim wprowadzeniu przez koordynatora Znaczków Turystycznych w Polsce pana Zbigniewa Romankiewicza ofertę odwiedzenia obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie i zakupu aż 4 znaczków turystycznych przedstawiła pani Joanna Kobryń - specjalista ds. promocji. Uczestnicy otrzymali również drobne upominki - kalendarzyki z wizerunkami Pałacu Mieroszewskich, Zamku, Podziemi Będzińskich, Domu Modlitwy "Mizrachi" i Wzgórza Zamkowego a także przewodniki po obiektach Muzeum Zagłębia w Będzinie. Możliwość zdobycia aż czterech znaczków turystycznych w Będzinie zyskała zainteresowanie kolekcjonerów i już kolejnego dnia - w niedzielę kilkoro z nich odwiedziło obiekty Muzeum z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy za możliwość udziału w tym spotkaniu. Mamy nadzieję spotkać się ponownie za rok w tym wyjątkowym gronie pasjonatów i kolekcjonerów Znaczków Turystycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z IV regionalnego spotkanie kolekcjonerów "Znaczków Turystycznych" województwa śląskiego.