W dniu 11.02.2015 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyły się kolejne zajęcia w ramach AMAM, tym razem poświęcone edukacji muzealnej.

Zajęcia poprowadziła Agnieszka Milka z Działu Edukacji Muzeum Zagłębia w Będzinie. Uczestnicy obejrzeli prezentację, w której przedstawiono różne formy działań edukacyjnych w muzeach oraz zostali wprowadzeni w tajniki pracy edukatora i przewodnika muzealnego. Kolejnym punktem  programu było zwiedzanie pod opieką przewodnika wystawy „Wnętrza stylowe XVIII – XIX w.” oraz dwie zabawy muzealne – „Na tropie eksponatu” i „Coś  tu nie gra!”. Pierwszym zadaniem było odnalezienie muzealiów, których fragmenty widać było na zdjęciach w  ankiecie, drugim  wskazanie przedmiotów niepasujących do zwiedzanej wystawy, takich jak telefon, płyta CD. Ze wszystkimi zadaniami uczestnicy poradzili sobie znakomicie, na koniec stworzyli własną wystawę i opowiedzieli o niej w bardzo ciekawy i zajmujący sposób, wykorzystując przyswojone w pierwszej części zajęć informacje i wskazówki. Kolejne zajęcia w przyszłym miesiącu.