Znamy już laureatów konkursu „Tropiciele historii Muzeum Zagłębia w Będzinie”, który był adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Dotyczył on historii Muzeum Zagłębia w Będzinie, obiektów muzealnych, a także eksponatów prezentowanych na wystawach. W naszym konkursie wzięło udział 15 uczniów z będzińskich, dąbrowskichi sosnowieckich szkół podstawowych.

Jury w składzie:  Agnieszka Milka – Dział Edukacji Muzeum Zagłębia, Anna Góra – Etnograf Muzeum Zagłębia, Mateusz Fedorowicz  – Historyk Muzeum Zagłębiaw dniu 28 kwietnia 2016 r. czuwało nad prawidłowością przebiegu konkursu.

Nagrodzono następujące osoby:

I MIEJSCE:

MATEUSZ STAŃKO z Zespołu Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej

II MIEJSCE:

MAKSYMILIAN BROSCH z Zespołu Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej

III MIEJSCE:

NINA CIELICA z Zespołu Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej

Laureaci konkursu „Tropiciele historii Muzeum Zagłębia w Będzinie” otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Zagłębia w Będzinie. Pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział i materiały promocyjne. Organizatorzy wręczyli również drobne upominki nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu.