Nikt nie musi się rozstawać z Bolkiem i Lolkiem, Misiem Uszatkiem czy z Reksiem, ponieważ figurki ulubieńców wieczorynkowych  można zakupićw muzealnym sklepiku.

Przedstawicieli świata dobranocek, na wystawę do zabawy w ramach sponsoringu, zapewniły firmy: TISSOTOYS ze Stanicy oraz Kolor Plusz z Koszalina. Po zakończeniu wystawy zabawki zostaną przekazane do Domu Dziecka. Oryginalne lalki eksponowane na wystawie, które grały w polskich animacjach pochodzą ze zbiorów Muzeum Dobranocek im. Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Na ekspozycji dowiemy się kiedy powstały najpopularniejsze polskie dobranocki i o czym opowiadają przygody ich bohaterów. Ciekawostką jest poznanie pomysłodawców, reżyserów, scenografów, montażystów czy wytwórni, gdzie powstawały animacje i kto tworzył muzykę do dobranocek.

W scenografii wystawy przewidziany został element interaktywny. Przygotowaliśmy pokoik Misia Uszatka, w którym nasi najmłodsi goście będą mogli pokolorować książeczkę z postaciami z dobranocek, dobrać Uszatkowi ubranko według własnych upodobań czy położyć się w łóżeczku bohatera.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wystawę można zwiedzać do 31 sierpnia w Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY