Kolejny dzień wakacyjnych warsztatów muzealnych już za nami. Tym razem uczestnicy warsztatów mogli wykazać się sprytem podczas przygotowanej dla nich zabawy terenowej w Podziemiach Będzińskich w trakcie, której wykonywali specjalne zadania.

Dla osób, które poradziły sobie z nimi najszybciej czekały wyjątkowe nagrody. Następnie wszyscy udali się na Wzgórze Zamkowe, gdzie wzięli udział w grach i zabawach ruchowych - puszczali bańki, układali puzzle, grali w golfa, skakali w gumę i na skakance.  Zajęcia zakończyły się historycznym spacerem do zamku i wejściem na wieżę, gdzie dzieci wysłuchały legendy o Mikołaju Korniczu Siestrzeńcu – duchu zamkowym. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach wakacyjnych warsztatów muzealnych.