W czasie kolejnych zajęć uczestnicy spotkania „Na dobranoc, dobry wieczór – spotkanie z bohaterami wieczorynek” obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą najstarsze i najpopularniejsze dobranocki oraz ich twórców.

Następnie zwiedzili wystawę czasową. „Dobranocki mojej babci i mamy”.  W części warsztatowej młodsi uczestnicy przygotowywali ubranka dla misia Uszatka, a starsze dowiedziały się na czym polega animacja i wykonały zabawkę optyczną, która umożliwia wytwarzanie wrażenia zmienności poprzez szybki obrót zawieszonego na sznurku krążka z rysunkami. Czynny udział w zajęciach brały nie tylko dzieci, ale również towarzyszący im opiekunowie.
Kolejne zajęcia rozpoczęły się na wystawie wnętrz stylowych w Pałacu Mieroszewskich, gdzie uczestnicy poznali historię Pałacu i jego właścicieli oraz legendę o Błękitnej Ludwice. Następnie, aby pocieszyć nieszczęśliwie zakochaną Ludwikę i wywołać uśmiech na jej twarzy dzieci wykonały bajkowe motyle z kolorowej bibuły – ozdobione barwnymi motywami, brokatem, cekinami. W pewnym momencie na zajęciach pojawiła się sama „Ludwika”, budząc powszechne poruszenie. Miała niezwykle trudne zadanie - musiała z tych przepięknych prac wybrać te, które zostaną nagrodzone. Okazało się to wręcz niemożliwe, dlatego wszyscy uczestnicy zajęć dostali od niej upominki.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY