Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od podzielenia uczestników na dwie rywalizujące ze sobą drużyny – „rycerską” i „szlachecką”. W czasie 3 – godzinnego spaceru dzieci odwiedziły prawie wszystkie obiekty Muzeum Zagłębia – Pałac Mieroszewskich z jego stylowymi wnętrzami, park przypałacowy, Zamek, Wzgórze Zamkowe i Podziemia Będzińskie.

Drużyny musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami ukrytymi w tajemniczych kopertach, wykorzystując zdobytą w trakcie spaceru wiedzę. Trzeba było odpowiedzieć na pytania związane z historią obiektów i zbiorami muzealnymi, rozwiązać krzyżówkę, odczytać tajemnicze, zaszyfrowane napisy, a przede wszystkim jak najszybciej odnaleźć miejsca, w których ukryto kolejne wskazówki. Dzięki pomocy rodziców i opiekunów udało się odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania i odnaleźć wszystkie zaznaczone na zdjęciach miejsca. Mimo trudów wędrówki - pokonywania niezliczonych schodów w Zamku, wieży i na Wzgórzu Zamkowym oraz niskiej temperatury panującej w będzińskich podziemiach - nikt nie narzekał, a rozwiązywanie zadań dostarczyło uczestnikom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że była to nie tylko dobra zabawa, ale też sposób na zainteresowanie najmłodszych historią regionu.
Zapraszamy na kolejne „Środowe spotkanie w Muzeum Zagłębia, które rozpocznie się o 31.08.16, o godz. 10.00 w Pałacu .
Uwaga: Z przyczyn niezależnych od nas program spotkania uległ zmianie. Zajęcia, w trakcie których uczestnicy bliżej poznają zbiory muzealne, obejmować będą zwiedzanie Pałacu, Zamku i Domu Modlitwy Mizrachi. Zorganizowany zostanie również konkurs dotyczący eksponatów.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY