19.10.2016 odbyły się zajęcia warsztatowe związane z najnowszą wystawą czasową prezentowaną w Podziemiach Będzińskich - "Obrazy przetrwania. Opowieści Esther Nisenthal Krinitz”.

Składały się one z dwóch części. W pierwszej uczestnicy odwiedzili Podziemia Będzińskie, gdzie zostali zapoznani przez przewodnika z reprodukcjami wyjątkowych dzieł Esther Nisenthal Krinitz, które w wersji oryginalnej były pokazywane jedynie w Stanach Zjednoczonych. Następnie poznali również poruszającą opowieść o przetrwaniu, którą artystka podzieliła się tworząc serię 36 kolaży.

W części drugiej – warsztatowej, uczniowie wykorzystując zdobytą uprzednio wiedzę stworzyli własne obrazy za pomocą tkanin, filcu i innych dostępnych materiałów. Dzieci poprzez swoje niezwykle barwne pracę starały się pokazać najważniejsze wspomnienia  ze swojego życia…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia i jednocześnie zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Zagłębia w Będzinie.