W Pałacu Mieroszewskich gościła dzisiaj grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27  w Sosnowcu, która wzięła udział w zabawie muzealnej „Coś tu nie gra!?”- połączonej  z aktywnym zwiedzaniem wystaw. Uczestnicy zwiedzali wraz z przewodnikiem wszystkie wystawy stałe w Pałacu, poznając przeszłość regionu od czasów kultury łużyckiej po wiek XIX.  Następnie musieli wykonać zadanie – tj. odnaleźć niepasujące do wystawy przedmioty.

Wystawy stałe na czas zajęć zmieniły nieco swój codzienny wygląd. Na ekspozycjach pojawiły się różne przedmioty, które nie pasowały do danej epoki. Czy Ludwika Mieroszewska mogła słuchać muzyki z płyt winylowych? Czy mieszkańcy łużyckiej osady używali zapałek? Uczestnicy zajęć bez problemu poradzili sobie z tymi pytaniami, jedynie kaseta do magnetowidu nastręczyła trochę trudności naszym gościom urodzonym już w XXI wieku.  

Zapraszamy do udziału w zabawie muzealnej. Koszt zajęć: 8,00 zł od osoby. Grupa docelowa: przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Edukacji Muzeum Zagłębia pod nr tel. 32 267 77 07 wew. 28.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY