To ostatnia okazja aby obejrzeć wystawę „Szopki krakowskie” na Zagłębiu. Wystawę prezentującą nie tylko fenomen krakowskiego folkloru, ale również precyzję, kunszt wykonania i historię twórców tych wyjątkowych konstrukcji upamiętniających narodzenie Chrystusa.

Na wystawie można również zobaczyć film przygotowany przez Muzeum Historii Miasta Krakowa prezentujący portrety twórców szopek krakowskich, zaaranżowany warsztat szopkarza oraz fotografie dokumentujące początki tradycji szopkarskiej w Krakowie.

Podczas finisażu przygotowaliśmy dla uczestników kilka ciekawych atrakcji:

- występ Anny Marii Brzostyńskiej, która wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki,

- multimedialną opowieść przygotowaną przez kuratora wystawy, podczas której poznamy fenomen szopki krakowskiej,

- wśród uczestników zostanie rozlosowana wyjątkowa niespodzianka!

Finisaż wystawy odbędzie się 27 stycznia 2017 roku, o godzinie 17:00 w Pałacu Mieroszewskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Do zobaczenia! :)

Więcej informacji o wystawie: http://muzeumzaglebia.pl/wystawy-czasowe/wystawy-czasowe-palac/834-%E2%80%9Eszopki-krakowskie%E2%80%9D-wystawa-ze-zbior%C3%B3w-muzeum-historycznego-miasta-krakowa

fot. ze zbiorów Działu Fotografii Muzeum Zagłębia, autor nieznany, Kraków 1982 r.