30 marca 2017 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyła się promocja książki prof. Jacka Rykały „Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe" pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Książka "Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe" stanowi wybór tekstów literackich, które powstały na przestrzeni czterdziestu lat. Podzielona jest na 3 części: Opowiadanka, Wierszyki i Dramacik. Wszystkie zawarte w niej teksty łączy specyficzny sposób oglądu rzeczywistości autora, w którym "rzeczy nieważne, wydarzenia błahe", których doświadczamy na co dzień nabierają niezależnych, ponadczasowych znaczeń i niosą ze sobą głębokie treści egzystencjalne. Stają się jednocześnie zapisem specyfiki ludzkiego losu, tragikomedii istnienia. Są zabawne, dramatyczne i surrealistyczne,
a prostota i precyzja użytych środków mocno działa na wyobraźnię odbiorcy.

Podczas wydarzenia zebrani goście wzięli udział w loterii. Jeden z egzemplarzy "Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe" trafił w ręce szczęśliwego posiadacza losu nr 7. Spotkanie w Pałacu Mieroszewskich poprowadził Andrzej Noga z MiPBP w Będzinie.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY