Muzeum Zagłębia w Będzinie ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "Wyobraźnia w obiektywie", który odbędzie się 20 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00 w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

"Wyobraźnia w obiektywie" to niezwykłe spotkanie z wrażliwością i punktem widzenia członków grupy fotograficznej Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia ukazujące piękno otaczającego świata a także chwile zatrzymane w kadrze fotografów - seniorów. Zdecydowana większość autorów zdjęć swoją przygodę z fotografią zaczęła niedawno, lecz wszystkie zaprezentowane zdjęcia osiągają bardzo wysoki poziom zarówno techniczny jak i artystyczny.
Gościem specjalnym wernisażu będzie Maciej Jarzębiński - fotoreporter m.in. Gazety Wyborczej czy Agencji Fotografów Forum. Jego zdjęcia pojawiają się na okładkach najważniejszych tytułów prasowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagroda im. Jana Suchana czy Śląska Fotografia Prasowa. Z pasją obserwuje wszelkie przejawy życia wyłapując emocje, poszukując zabawnych skojarzeń i absurdów. Jego prace charakteryzuje inteligentny humor. Jest autorem facebookowego minibloga "Photohooligan".
Na uczestników wernisażu czeka nie lada atrakcja - możliwość wylosowania oprawionej w ramę fotografii autorstwa Macieja Jarzębińskiego z jego własnoręcznym podpisem, dwóch fotografii wykonanych przez uczestników grupy fotograficznej BUTW oraz zestawów gadżetów promocyjnych przygotowanych przez Urząd Miejski w Będzinie.
Serdecznie zapraszamy.