Jakie historie opowiadano dawniej dzieciom? Jacy bohaterowie w nich występowali i czy potrafią być równie interesujące, co współczesne bajki? Muzeum Zagłębia zaprasza przedszkola i szkoły do udziału w nowej propozycji zajęć pn. "Bajki (nie)oczywiste. Poznajemy gadki zagłębiowskie".

Propozycja zajęć skierowana została do najmłodszych gości Muzeum, podczas których wspólnie przeniesiemy się w świat opowiastek z XIX w.

Co miesiąc w przytulnym muzealnym zaciszu (pomieszczeniu kawiarnianym w Pałacu Mieroszewskich), czytać będziemy inną opowiastkę, opracowaną przez etnografa Muzeum Zagłębia. Nie zabraknie też wspólnej zabawy oraz zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy wykonywać będą prace plastyczne nawiązujące do przedstawionej w danym miesiącu opowiastki.

Zajęcia skierowane są do uczniów przedszkoli oraz klas I-III Szkół Podstawowych, cena to 2 zł od osoby.

Szczegółowe informacje oraz zapisy  - Anna Góra tel. 32/ 267 77 07 (wew.26).