Podczas zajęć fotograficznych pt. „Magiczne kadry” - dzieci wysłuchały prezentacji  dotyczącej historii fotografii. Po prelekcji uczestnicy spotkania  mogli przebrać się w magiczne stroje  czarodzieja i wróżki a następnie przenieść się  w czasie do zagłębiowskiej izby.  W izbie każdemu dziecku zostało  wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Następnie   wydrukowane fotografie, dzieci naklejały na kartkę papieru i tworzyły swój magiczny kadr, dorysowując wspaniałe historyjki.
W drugiej części środowych zajęć, nasi kreatywni milusińscy wykonali piękną drewnianą zabawkę ludową w formie konika. Zanim jednak przystąpili ochoczo do swych twórczych poczynań, dowiedzieli się o ciekawej tradycji rzemieślniczej, jaką do dziś dnia kultywują polscy artyści ludowi z terenów ziemi żywieckiej. W ich warsztatach stolarskich, wytwarzane są rozmaite formy drewnianych zabawek dla dzieci. Uczestnicy wakacyjnych spotkań muzealnych, skupili się  na figurkach koni. Dzieci sporządziły wstępny projekt kolorystyki swego dzieła w oparciu o gotowy szablon. Następnie na podstawie wzorcowego projektu, zaczęły pokrywać drewnianą figurkę żywymi kolorami farb temperowych.
Wszyscy nasi uczestnicy wytrwale malowali i podsuszali swoje rzeźby suszarką. „Wisienką na torcie”, okazało się klejenie końskich ogonów wykonanych z naturalnego konopnego sznurka. Zajęcia plastyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i przybyłych wraz z nimi opiekunów. Oni również mieli okazję spróbować swoich twórczych sił oraz poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła i poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy artysta „spod strzechy”.
Podczas każdej środy sierpnia, Muzeum Zagłębia w Będzinie organizuje dla najmłodszych spotkania z muzealnikami, następne odbędą się już 9 sierpnia.
Zapraszamy.