Bezpłatne przewodniki dla dzieci w obiektach Muzeum Zagłębia: Muzealne eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty

Bezpłatne przewodniki dla dzieci w obiektach Muzeum Zagłębia: Muzealne eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty

Muzeum Zagłębia zaprasza do zwiedzania naszych obiektów z nowo wydanym przewodnikiem przygotowanym z myślą o najmłodszych. Publikacja została wydana przez Fundację Trasa dla Bobasa z Krakowa we współpracy z Muzeum.

„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” to rodzinny przewodnik, napisany w przystępny sposób, z mnóstwem rysunków i zagadek dla dzieci. Publikacja posiada atrakcyjną formę graficzną, zawiera dużo ciekawych informacji dotyczących historii poszczególnych obiektów muzeum, legend będzińskich i muzealnych ekspozycji. Dowiemy się z niej na przykład skąd wzięła się nazwa Będzina, kto mieszkał  na Wzgórzu Zamkowym przed tysiącem lat, co to jest stołp i krenelaż oraz jak mieszkali dawni właściciele Pałacu Mieroszewskich. Przewodnik przybliży również dzieciom zawód archeologa czy etnografa. Niektóre z zdań wydają się dość trudne, ale tu pomogą rodzice. „Duże głowy nie próżnują, z pociechami współpracują!” – to hasło, które wielokrotnie przewija się na kartach przewodnika.

Zwiedzanie obiektów razem z Lilką i Gutkiem – postaciami z książeczki – niewątpliwie stanowić będzie wspaniałą formę aktywnego  spędzania wolnego czasu, nie tylko dla rodzin z dziećmi. Mamy nadzieję, że nauka poprzez zabawę oraz satysfakcja płynąca ze wspólnie rozwiązywanych  zadań przyczyni się do rozwijania zainteresowań dzieci lokalną historią i sztuką, a w przyszłości zachęci do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Przewodniki dostępne są bezpłatnie w kasach Muzeum Zagłębia. Trasa obejmuje zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, Zamku, Pałacu Mieroszewskich
i Podziemi Będzińskich. Do końca października można wziąć udział w konkursie
z nagrodami  „Muzealne Eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty 2017”. Po przesłaniu 5 rozwiązanych zagadek do organizatora konkursu –„Fundacja Trasa dla Bobasa” będzie można wylosować atrakcyjną nagrodę. Szczegóły konkursu  na stronie www.trasadlabobasa.pl

 Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY