Zapraszamy na warsztaty z obróbki miedzi techniką repusowania

Zapraszamy na warsztaty z obróbki miedzi techniką repusowania

Jesienią tego roku prezentujemy w salach parterowych Pałacu Gzichowskiego wystawę „Różne oblicza miedzi” z Muzeum Miedzi w Legnicy. W październiku planujemy dać Państwu możliwość skorzystania z towarzyszącej ekspozycji lekcji muzealnej o tym samym tytule.

Uczestnicy lekcji zostaną oprowadzeni po wystawie a następnie będą mogli zapoznać się z prezentacją komputerową na powyższy temat. W drugiej części zajęć odbędą się warsztaty, na których każdy z obecnych własnoręcznie wykona pracę plastyczną techniką repusowania.
Miedź jest metalem miękkim, ciągliwym, kowalnym i przez to łatwym w obróbce. Za pomocą prostych narzędzi możliwe jest uzyskanie efektu repusowanej powierzchni odzwierciedlającej narysowany po spodniej stronie miedzianej blachy kontur obrazka, nawet z podpisem autora.
Takie, własnoręcznie wykonane pamiątki, oprawione dla bezpieczeństwa w drewniane ramki, ich autorzy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji. Aby to uczynić należy nawiązać kontakt z działem archeologii naszego muzeum pod numerem tel. 32/ 267 77 07 (wew.26)

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY