Za nami kolejna lekcja muzealna „W izbie zagłębiowskiej” połączona z zajęciami praktycznymi.

Za nami kolejna lekcja muzealna „W izbie zagłębiowskiej” połączona z zajęciami praktycznymi.


Tym razem Muzeum Zagłębia w Będzinie miało przyjemność gościć sympatyczną grupę 5 latków z Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Świętej Rodziny z Częstochowy.

Podczas lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy: jak kiedyś wyglądało codzienne życie naszych pradziadków, jakich używano przedmiotów gospodarstwa domowego i jak wyglądało wnętrze wiejskiej chaty. Dodatkową atrakcją zajęć, były praktyczne warsztaty z ubijania śmietany w tradycyjnej maselnicy, tak aby powstało z niej prawdziwe masło. Wszyscy mali gospodarze, ochoczo zabrali się do pracy i bezproblemowo poradzili sobie z tym wcale niełatwym zadaniem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na warsztaty i lekcje muzealne. Zajęcia upowszechniają wiedzę o historii Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego, a także wiedzę na temat tradycji i kultury regionu. Nasza bogata oferta edukacyjna dostosowana jest do poszczególnych grup wiekowych i szkolnych. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich zajęciach, proponowanych przez Muzeum Zagłębia w Będzinie.


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY