„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” – zajęcia dla dzieci

„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” – zajęcia dla dzieci

Muzeum Zagłębia zaprosiło szkoły będzińskie do zwiedzania naszych obiektów z nowo wydanym przewodnikiem przygotowanym z myślą o najmłodszych.

Publikacja została wydana przez Fundację „Trasa dla Bobasa” w Krakowie we współpracy z Muzeum Zagłębia. Bezpłatne zajęcia edukacyjne  przygotowano w oparciu o zadania z przewodnika.
Z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie. W czwartek, 19.10.17 odbyły się zajęcia w Pałacu, a w piątek w Zamku i Podziemiach Będzińskich. Uczestnicy poznawali  historię obiektów, muzealne zbiory i legendy jednocześnie rozwiązując zadania
i zagadki, które przygotowali dla nich autorzy publikacji. Na planie Pałacu zaznaczali poszczególne eksponaty, tak aby Ludwika Mieroszewska odnalazła swoje ulubione zakątki , zaprojektowali swój ogród, zaznaczali na rysunku zamku poszczególne elementy architektury obronnej. W podziemiach wyznaczyli drogę zwiedzania tak, aby odwiedzić  wszystkie miejsca oznaczone jako „świadkowie historii”. Odpowiadali również na różne mniej lub bardziej trudne pytania dotyczące zbiorów muzealnych.
Zachęcamy rodziny z dziećmi do zwiedzania naszych obiektów razem z Lilką i Gutkiem – postaciami z książeczki. Mamy nadzieję, że wspólne rozwiązywanie zadań  stanowić będzie wspaniałą formę aktywnego spędzania wolnego czasu, a nauka poprzez zabawę przyczyni się do rozwijania zainteresowań dzieci lokalną historią. Przewodniki dostępne są bezpłatnie w kasach Muzeum Zagłębia.
Do końca października można wziąć udział w konkursie z nagrodami  „Muzealne Eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty 2017”. Do czego serdecznie Państwa zapraszamy .Po przesłaniu 5 rozwiązanych zagadek do organizatora konkursu –„Fundacja Trasa dla Bobasa” będzie można wylosować atrakcyjną nagrodę.
Szczegóły konkursu  na stronie www.trasadlabobasa.pl


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY