Promocja książki Iwony Dowsilas „Jan Dorman – pedagog teatru”

Promocja książki Iwony Dowsilas „Jan Dorman – pedagog teatru”

25 października 2017r. w gościnnych wnętrzach Pałacu Mieroszewskich w Będzinie miała miejsce promocja książki pani Iwony Dowsilas pt. "Jan Dorman - Pedagog Teatru".

Autorkę oraz zgromadzonych gości powitała dyrektor Muzeum pani Wioletta Lisowska, która przybliżyła postać zarówno autorki - Iwony Dowsilas jak i jej ojca  Jana Dormana - wybitnego reżysera, pasjonata i założyciela będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia.
Pani Iwona Dowsilas przedstawiła przybyłym gościom sylwetkę Jana Dormana prezentując archiwalny film dokumentalny, zrealizowany z okazji 30-lecia Teatru, który jak sama podkreślała ani trochę nie stracił na aktualności i idealnie dopełnia wprowadzenie do opowieści o samej książce. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać ciekawostek z życia i pracy Jana Dormana, zobaczyć oryginalne odręczne zapiski i kalendarze poskładane w tzw. sklejki, które Dorman zapisywał każdego dnia i których zebrały się setki segregatorów i teczek.
Niespodzianką dla gości była możliwość wylosowania aż 10 egzemplarzy książki i zdobycia oryginalnej dedykacji spod pióra autorki.


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY