Spotkanie z Artystą Aleksandrem Żywieckim

Spotkanie z Artystą Aleksandrem Żywieckim

W ubiegły, piątkowy wieczór w Pałacu Mieroszewskich gościliśmy Aleksandra Żywieckiego - autora prac tworzących wystawę Zima w malarstwie Aleksandra Żywieckiego.

Spotkanie Artysty z publicznością było wydarzeniem towarzyszącym wystawie ukazującej różne widoki zimy, od śnieżnobiałych równin po szaro-brunatne, błotniste pola. Widzowie mieli okazję wysłuchania opowiadania Aleksandra Żywieckiego o tworzeniu obrazów oraz anegdot z czasów studiów w Akademii Sztuk Pięknych.

Wydarzenie uświetnił występ polsko - hiszpańskiego duetu Claro de Luna, który zaprezentował muzykę filmową - pianino Alicja Gutowska-Martinez, skrzypce Daniel Martinez. Należy przyznać, że tego wieczoru, nastrojowość muzyki pozostała w symbiozie z malarstwem Aleksandra Żywieckiego, co spowodowało wzmocnienie walorów estetycznych.

Organizatorzy wydarzenia i kurator wystawy dziękują Aleksandrowi Żywieckiemu, muzykom oraz bardzo licznie przybyłej publiczności, za wspólnie spędzony czas podczas spotkania na wystawie pt. "Zima w malarstwie Aleksandra Żywieckiego".

Wystawa w Pałacu Mieroszewskich będzie prezentowana do 31.01.2018 roku. Wszystkich miłośników sztuki serdecznie zapraszamy.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY