Zapraszamy na wernisaż wystawy „Czar nici”

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej przygotowanej w związku z jubileuszem 30 - lecia pracy artystycznej Haliny Kwiatkowskiej. Wystawa pt. „Czar nici”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, będzie eksponowana od 11 kwietnia 2018 r. w dwóch obiektach Muzeum Zagłębia - Zamku i Pałacu Mieroszewskich.

Pasją Haliny Kwiatkowskiej od wielu lat jest haft artystyczny. Przy pomocy igły, muliny i kanwy tworzy zachwycające obrazy - krajobrazy, kwiaty, portrety, martwe natury oraz repliki obrazów znanych malarzy. Od 1988 r. każdą wolną chwilę poświęca na to niecodzienne już dzisiaj hobby, którym pragnie zainteresować młodsze pokolenie, prowadząc warsztaty w szkołach podstawowych i średnich. Od 6 lat w MBP w Sosnowcu dwa razy w miesiącu organizuje otwarte warsztaty rękodzielnicze z cyklu „Biblioteczne spotkania ze sztuką – Zrób to sama, czyli jak ujarzmić igłę, nici , druty i szydełko”.

Halina  Kwiatkowska jest sosnowiczanką, obecnie na emeryturze. Od 2007 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. W latach 2009 - 2017 była kierownikiem sekcji haftu artystycznego TKZD. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w regionie oraz w konkursach artystycznych. Aktywnie brała udział w organizacji I i II Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art. Passion Festival”.

Prace pani Haliny pokazywane już były w wielu instytucjach kulturalnych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego, a także w Katowicach, Jaworznie i Myszkowie. Również w Muzeum Zagłębia mieliśmy już okazję prezentować jej piękne hafty.

Do 13 maja 2018 r. na wystawie „Czar nici” można będzie podziwiać nowe i starsze prace pani Haliny, a okazją do spotkania z samą artystką będzie wernisaż, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 r, o godz. 17.00 w Pałacu Mieroszewskich.
Serdecznie zapraszamy.

Udział w konkursach:
2008 – I miejsce w konkursie „Znaszli ten kraj” za obraz „Sianokosy”
2009 – II miejsce w konkursie „Słowo Matka i Ojciec” za obraz „Matka  z  dzieckiem”
2009 – III miejsce w konkursie „Znaszli ten kraj” za obraz „Hołd Pruski”
2009 – II  miejsce w konkursie „Miłość  niejedno  ma  imię”
2010 – I miejsce w konkursie „Znaszli ten kraj” za obraz „Wędkarze”
2010 – III miejsce w konkursie „Słowo Matka i Ojciec” za obraz „Dłonie”
2011 –  II miejsce w konkursie „Słowo Matka i Ojciec” za obraz „ Miłość ojca”
2011  - I miejsce w konkursie „Znaszli ten kraj” za obraz „Konie”
2012   - wyróżnienie w konkursie „Słowo, Matka i Ojciec”
2012 – wyróżnienie w Ogólnopolskim Biennale Plastyki – Dąbrowa Górnicza