Jubileuszowa edycja Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła

Jubileuszowa edycja Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła

W ostatnią niedzielę czerwca, w godzinach 11:00-20:00, Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się X, jubileuszowa edycja Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.

Na Jarmarku prezentować się będą rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek (Strefa Rzemiosła i Rękodzieła) a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski (Strefa Gastronomiczna).  

W Strefie Muzycznej będzie można usłyszeć zespoły folklorystyczne oraz folkowe. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpi zespół Fifidroki oraz Bałkańska Grupa Folkowa SHARENA. 

Wzorem ubiegłego roku gościom wydarzenia zostaną udostępnione dwie strefy: Strefa Relaksu oraz Strefa Malucha. W Strefie Relaksu uczestnicy będą mogli odpocząć w cieniu parkowych drzew, natomiast w strefie dla najmłodszych uczestników Jarmarku prowadzone będą bezpłatne warsztaty i zabawy edukacyjne. 

Jak co roku zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła. W tym roku w ofercie warsztatowej znajdzie się między innymi: malowanie ceramiki, warsztaty tworzenia lalek tzw. motanek, warsztaty wykonywania koronki czółenkowej - frywolitki, warsztaty zdobienia świeczników (decoupage), warsztaty zdobienia drewnianych zakładek (scrapbooking), warsztaty zdobienia toreb bawełnianych, i inne.

W trakcie wydarzenia odbędzie się finisaż wystawy czasowej w Pałacu Mieroszewskich „Zaklęte w drewnie” z udziałem Artysty Jarosława Dajnowskiego. 

Strefa Organizacji Pozarządowych będzie miejscem promocji i sprzedaży dla Organizacji Pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, świetlic, warsztatów terapii zajęciowej).

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

Sponsorzy: Elektrociepłownia BĘDZIN Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Będzinie, PTHU INTERPROMEX Spółka z o.o., Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych Spółka z o.o., Fundacja im. Anny Pasek, KASPERCZYK S.J., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Partnerzy: Tramwaje Śląskie S.A., Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, Fundacja „Warsztat Wiedzy”.

Patroni medialni: TVP3 Katowice (Telewizja Polska Katowice), Radio eM, Sielskie Życie, Sielska Kuchnia, Tygodnik Twoje Zagłębie, kulturalnybajtel.pl, ZagłębieFM, Kanał99.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY