Pierwsze „Wakacyjne warsztaty muzealne” już za nami…

Pierwsze „Wakacyjne warsztaty muzealne” już za nami…

3 lipca 2018 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach wakacyjnych warsztatów muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Zagłębia w Będzinie dla dzieci, które spędzają ten czas w mieście.

Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania z kuratorem wystawy czasowej ”Pola Negri – legenda kina” a następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych pt. „Pola Negri na współczesnym plakacie filmowym”. Dzieci zainspirowane wystawą zaczęły tworzyć swój własny, współczesny plakat filmowy z Polą Negri w formie kolażu. Powstały wspaniałe, fantazyjne prace, które przeniosły wszystkich choć na chwilę do świata filmowego.
Tematyka filmowa była również tematem przewodnim następnych zajęć pn. „Animacja poklatkowa, czyli kreatywne wykorzystanie aparatu fotograficznego”, które odbyły się w formie warsztatów  plastyczno – fotograficznych. Uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji na temat filmu animowanego i technologii jego powstawania. Następnie samodzielnie wykreowali swój własny fikcyjny świat wewnątrz którego działa się akcja filmu animowanego pod tytułem „Zwariowane wakacje w Będzinie”. Dzieciaki narysowały scenografię, wymyśliły postaci biorące udział w filmie, sami mogli wcielić się w role operatorów kamery, animatorów, kierowników planu a co najważniejsze - stworzyły swój własny, pierwszy film animowany.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY