Kolejny dzień Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych już za nami

Kolejny dzień Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych już za nami

Kolejny dzień Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych już za nami, tym razem zajęcia rozpoczęły się od wielowiekowej historii naszego królewskiego miasta oraz plastycznych wyczynów milusińskich.

Temat "Moje Miasto w liczbach czyli 660 lat Będzina" okazał się być na początku dość sporym wyzwaniem, jednak nasi przemili i bardzo mądrzy uczestnicy poradzili sobie z nim bezproblemowo.
Zajęcia prowadzone były w oparciu o prezentację multimedialną, podczas której dzieci na bieżąco tworzyły barwne kalendarium miasta. Oprócz faktów historycznych prym wiodła oczywiście bogata wyobraźnia uczestników, efektem której była ciekawa i przydatna w dalszej nauce praca historyczno-plastyczna.

W  drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały własnoręcznie współczesne pocztówki Będzina w technice scrapbookingu. Każda pocztówka zawierała zdjęcia obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie . Zadaniem uczestników było ozdobienie pracy i nadanie jej indywidualnego, trójwymiarowego charakteru. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY