Środowe spotkania w muzeum - zapraszamy na bezpłatne warsztaty

W każdą środę sierpnia prowadzone będą zajęcia pod hasłem: „Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia”

Program zajęć:

1.08.18 -  Pałac Mieroszewskich

10.00 – „Gry planszowe- świadectwo cywilizacji” – zajęcia w oparciu o wystawę czasową ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. (Zwiedzanie wystawy, krótka prezentacja i warsztaty polegające na wykonaniu i rozegraniu jednej z gier).

11.30 –„Tajemnice XIX wiecznej fotografii” – prezentacja poświęcona najciekawszym zagadnieniom związanym z dawną fotografią, zajęcia plastyczne.

8.08.18 – Zamek, Pałac Mieroszewskich

10.00 -„660 lat Będzina” – zwiedzanie obiektów Muzeum Zagłębia pod opieką przewodnika, zadania i konkurs  dot. historii miasta.

11.30 - Zajęcia plastyczne -  wykonywanie ekologicznych doniczek z plastikowych butelek.

22.08.18 – Pałac Mieroszewskich

10.00 - „Historia jednej  fotografii” –  zajęcia w oparciu o zdjęcia ze zbiorów Muzeum Zagłębia, zajęcia plastyczne.

11.30 –  „Zabytki w barwach miasta” – warsztaty wydzierankowe, przygotowane z okazji jubileuszu 660 lat Będzina.

29.08.18 – Zamek, Wzgórze Zamkowe, Dom Modlitwy Mizrachi

10.00 - „Poznajemy zabytki kultury żydowskiej” –  spacer  śladami będzińskich Żydów, konkurs dla uczestników.

12.00 – zwiedzanie Zamku w Będzinie.

Warsztaty rozpoczynają się o godz.10.00, prowadzone są pod kierunkiem pracowników Muzeum. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w zajęciach pod nr telefonu 32 267 77 07 wew. 28