Wystawa pokonkursowa „Art Passion Festival”

Wystawa pokonkursowa „Art Passion Festival”

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na wystawę pokonkursową III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”.

Wystawa prezentowana będzie od 19 lipca 2018 r. do 2 września 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich. Zapraszamy również na finisaż, który odbędzie się 26.07.2018 r. o godzinie 17:00.

Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Otwarte jest na uczestników zarówno z Polski, jak i spoza jej granic, mając na celu zintegrować środowisko artystyczne. Festiwal ma charakter otwarty, a tematyka prac jest dowolna. Ideą przedsięwzięcia jest między innymi przedstawienie dorobku artystycznego środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim. Jury, które wyłoniło zwycięzców festiwalu nagradzało uczestników w następujących kategoriach: malarstwo, rzeźba, fotografia, haft artystyczny. Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace, takie jak: Anna Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzej Gilski „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzej Gębczyński „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba. 

Serdecznie zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY