Pierwsze „Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia” już za nami

Pierwsze „Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia” już za nami

W pierwszą środę sierpnia muzealne, wakacyjne warsztaty dla dzieci rozpoczęły się od zwiedzania wystawy poświęconej historii gier planszowych od zarania dziejów po średniowiecze.

Następnie uczestnicy własnoręcznie wykonali komplet kostek i pionków do królewskiej gry z Ur. Oryginalną planszę, bogato inkrustowaną masą perłową i lapis lazuli, do królewskiej gry, odnalazł sir Leonard Woolley w grobowcu sumeryjskiej księżniczki z 2600 roku p.n.e. Dopełnieniem całości były wydrukowane plansze i zestaw reguł do powyższej gry, co pozwoli na kontynuację zabawy w zaciszu domowym. W dalszej części wakacyjnych warsztatów, dzieci z czasów prehistorycznych przeniosły się do połowy XIX wieku i dowiedziały się wielu ciekawostek o wielkim wynalazku tych czasów, jakim była fotografia. Na zakończenie spotkania wszyscy starannie i z dużym zaangażowaniem oprawili swoje zdjęcia w stylu dziewiętnastowiecznych carte de visite. 

Podczas każdej środy sierpnia, Muzeum Zagłębia w Będzinie organizuje dla najmłodszych spotkania z muzealnikami, następne odbędą się już 8 sierpnia.

Zapraszamy.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY