Bezpłatne przewodniki dla dzieci dostępne w obiektach Muzeum Zagłębia

Bezpłatne przewodniki dla dzieci dostępne w obiektach Muzeum Zagłębia

Muzeum Zagłębia zaprasza do zwiedzania naszych obiektów z przewodnikiem „Muzealne eksponaty -  nie tylko dla Mamy i Taty”.

Publikacja została wydana rok temu przez Fundację „Trasa dla Bobasa” w Krakowie we współpracy z Muzeum. Obecnie przygotowaliśmy dodruk i na naszych małych gości w kasach muzeum czekają kolejne bezpłatne egzemplarze.

„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty”  to rodzinny przewodnik, z mnóstwem rysunków i zagadek dla dzieci. Publikacja posiada atrakcyjną formę graficzną, zawiera  dużo ciekawych informacji dotyczących historii poszczególnych obiektów muzeum, legend będzińskich i muzealnych ekspozycji. Dowiemy się z niej na przykład skąd wzięła się nazwa Będzina, kto mieszkał  na Wzgórzu Zamkowym przed tysiącem lat, co to jest stołp i krenelaż oraz jak mieszkali dawni właściciele Pałacu Mieroszewskich. Przewodnik przybliży również dzieciom zawód archeologa czy etnografa. Niektóre z zdań wydają się dość trudne, ale tu pomogą rodzice. „Duże głowy nie próżnują, z pociechami współpracują!” – to hasło, które wielokrotnie przewija się na kartach przewodnika.

Zwiedzanie obiektów razem z Lilką i Gutkiem – postaciami z książeczki – niewątpliwie stanowić będzie wspaniałą formę aktywnego  spędzania wolnego czasu, nie tylko dla rodzin z dziećmi. Mamy nadzieję, że nauka poprzez zabawę oraz satysfakcja płynąca ze wspólnie rozwiązywanych  zadań przyczyni się do rozwijania zainteresowań dzieci lokalną historią i sztuką,  a w przyszłości zachęci do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Przewodniki dostępne są bezpłatnie w kasach Muzeum Zagłębia. Trasa obejmuje zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, Zamku, Pałacu Mieroszewskich i Podziemi Będzińskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY