Zapraszamy na 1. Będziński Festiwal Fotografii

Zapraszamy na 1. Będziński Festiwal Fotografii

Serdecznie zapraszamy na 1. BĘDZIŃSKI FESTIWAL FOTOGRAFII, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 29 września 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Będziński Festiwal Fotografii to wydarzenie, które niewątpliwie zainteresuje zarówno fotografów - amatorów jak i profesjonalistów, lecz przede wszystkim będzie to okazja do ciekawego i aktywnego spędzenia sobotniego popołudnia. Celem wydarzenia jest propagowanie fotografii, jako dziedziny sztuki dostępnej dla wszystkich, niezależnie od wieku, zainteresowań czy dotychczasowych umiejętności - każdy znajdzie coś dla siebie. W ten jeden dzień przepiękne barokowo - klasycystyczne wnętrza Pałacu Mieroszewskich zmienią się w ogromne atelier fotograficzne.

Podczas trwania festiwalu zaplanowano spotkania z ciekawymi gośćmi - zarówno amatorami, którzy bawią się fotografią i udowodnią, że dobre zdjęcie można wykonać nawet telefonem komórkowym oraz profesjonalistami, którzy opowiedzą między innymi jak namówić sławnego aktora czy muzyka do zrobienia mu zdjęcia, czy jak fotografuje się aparatem Phase One za bagatela ćwierć miliona złotych. Dla zainteresowanych do dyspozycji będą wyznaczone strefy, gdzie przy użyciu sprzętu studyjnego będzie można wykonać „profesjonalne” zdjęcia własnym aparatem czy telefonem pod okiem zawodowego fotografa.

Zapraszamy na spotkanie z Leokadią Krawiec - podróżniczką i fotografką - jak sama o sobie mówi amatorką, która zabierze uczestników w fotograficzną podróż po Australii.

Gościem specjalnym 1. BFF będzie PIN UP CANDY - Królowa i prekursorka burleski w Polsce, uczestniczka m.in. programu Mam Talent, obecnie jurorka w show Telewizji Polsat „Śpiewajmy razem. All Together Now”, która opowie o pracy z fotografią z perspektywy modelki stającej przed obiektywem, oraz o współpracy z Bastkiem Czernkiem przy projekcie Black And White Beauty.

W dwóch obiektach Muzeum Zagłębia w Będzine - Zamku i Pałacu Mieroszewskich zobaczyć można wystawy fotografii związane z festiwalem.

W Zamku prezentowana jest wystawa Lidii Stefek - fotograficzna podróż po krajach Ameryki Południowej. Podróżniczka z wykształcenia i zamiłowania, pisarka, autorka książek pt. „Strachy” i „AnieleNIE” udowodni, że zarówno do odkrywania świata jak i fotografowania nie trzeba kończyć zawodowych studiów czy szkoleń - wystarczą chęci!

W Pałacu Mieroszewskich można zobaczyć dwie wystawy fotograficzne:

„#BlackAndWhiteBeauty” - projekt fotograficzny do którego autor - Bastek Czernek zaangażował 100 kobiet, w tym gwiazdy muzyki, filmu czy telewizji. Przed obiektywem Bastka Czernka stanęły m.in. Basia Kurdej - Szatan, Julia Kamińska, Joanna Moro, Lara Gessler, Agnieszka Mrozińska, Maria Niklińska, Pin Up Candy i wiele innych.

„Portret & Street Art” - wystawa Radosława Kaźmierczaka prezentuje wycinek dorobku fotograficznego młodego mieszkańca Tychów, który przed obiektywem miał m.in. Davida Lyncha, Woody`ego Allena, Michela Nymana, a także Tomasza Stańko, Szczepana Twardocha, Mirosława Neinerta i wielu innych aktorów, artystów, których portrety będzie można podziwiać na ekspozycji. Druga część wystawy to fotografia „uliczna” - ciekawe miejsca pokazane w interesującej perspektywie.

Zarówno Bastek Czernek jak i Radosław Kaźmierczak będą obecni podczas 1. Będzińskiego Festiwalu Fotografii i poza spotkaniami autorskimi, na których opowiedzą o swojej pracy będzie można porozmawiać z nimi indywidualnie i podpytać o sekrety pracy tych młodych ale niezwykle utalentowanych i doświadczonych fotografów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich 29 września 2018 r. do Pałacu Mieroszewskich.

Wstęp oraz udział we wszystkich aktywnościach Festiwalu jest bezpłatny.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY