Spotkanie autorskie z Lidią Stefek

Spotkanie autorskie z Lidią Stefek

4 października 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyła się druga odsłona spotkania autorskiego z Lidią Stefek promująca książkę „AnieleNie”. 

Przybyli goście mogli posłuchać o niebiańskich zastępach funkcjonujących w dość normalnej i przyziemnej rzeczywistości miasta Będzina. Autorka zachęcając do zapoznania się z jej książką, przekonywała, że "skrzydlate istoty nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka".
Autorka przygotowała prezentację nt. wizerunku istot anielskich, przedstawiając anioły od pierwotnego chrześcijaństwa aż do czasów, kiedy stały się produktami kultury popularnej.
Podczas prezentacji graficznej Lidia Stefek wyjawiła wiele sekretów kryjących się za powstaniem ilustracji do książki, których autorką jest Agnieszka Markowicz.
Spotkaniu towarzyszył również akcent muzyczny - anielska muzyka, za sprawą występu utalentowanej uczennicy Szkoły Muzycznej w Będzinie - Anny Krzan.  
Dodatkowo każdy  uczestnik spotkania mógł wziąć udział w loterii, której nagrodą był egzemplarz "AnieleNIA" z autografem Autorki.
Zapraszamy do galerii zdjęć.


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY