XVII edycja konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

XVII edycja konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do zwiedzania  wystawy pokonkursowej „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”.

Wystawa prezentuje prace wykonane na coroczny konkurs organizowany przez  SP nr 10 w Będzinie, Muzeum  Zagłębia i będzińską Parafię Św. Trójcy.
Od lat konkurs przybliża tradycje świąt Bożego Narodzenia, jednocześnie sprawiając dzieciom wiele radości i przyczyniając się do ich rozwoju artystycznego.
Muzeum Zagłębia w Będzinie jak co roku ufundowało specjalną nagrodę za wykorzystanie elementów regionalnych i ludowych z obszaru Zagłębia Dąbrowskiego. Tym razem zwyciężyła szopka w której odtworzono architekturę zamku będzińskiego.
Wystawie prac konkursowych towarzyszy ekspozycja ruchomej szopki ze zbiorów Muzeum Zagłębia, która została wykonana przez Adama Szczepaniaka z Sosnowca w latach 1985-1989. Szopka posiada kilkadziesiąt ruchomych figur przedstawiających ludzi oraz zwierzęta. Wszystko przyozdobione jest świetlną iluminacją, a całość stanowi niewątpliwą atrakcję zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Wystawę można zwiedzać codziennie, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12.00 do 14.00, w okresie od 14.12.18 do 13.01.19 r. w Oficynie Południowej przy Pałacu Mieroszewskich. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. W celu obejrzenia wystawy należy zgłosić się do Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY