Dni rodzinne w Muzeum Zagłębia

W dwa czwartki ferii zimowych Muzeum Zagłębia w Będzinie przygotowało, jak co roku, specjalne zajęcia dla dzieci spędzających ten czas w mieście.


Dzisiejsze spotkanie poświęcone było architekturze obronnej. Grupa uczestników zebrała się na dziedzińcu zamkowym, gdzie rozpoczęto zwiedzanie. Zamek będziński, to doskonałe miejsce do omówienia cech średniowiecznych warowni. Dzieci na własne oczy zobaczyły potężne mury obronne, krenelaże, strzelnice i stołp, czyli wieżę ostatecznej obrony, w której załoga zamkowa chroniła się na końcu, gdy już cały zamek został zdobyty przez nieprzyjaciela. Były też w suchej fosie i na podzamczu.

W czasie zwiedzania ekspozycji zamkowych poznały historię obiektu i dowiedziały się jak strzelano z dawnej broni palnej. W trakcie prezentacji multimedialnej poznały również inne zamki w Polsce.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne. Z uwagi na to, iż mamy dzisiaj szczególne święto – walentynki, dzieci ochoczo zabrały się do stworzenia kartki walentynkowej dla Będzina. Powstały piękne prace ozdobione wizerunkami będzińskich zabytków. Karki uczestnicy będą mogli podarować swojej sympatii, bądź zachować jako miłą pamiątkę z pobytu w naszym muzeum. Najładniejsze, będzińskie walentynki nagrodzono upominkami.

Wszystkim naszym zwiedzającym składamy serdeczne życzenia z okazji walentynek.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY