"Zaczarowany Świat Zabawek" - wernisaż wystawy

"Zaczarowany Świat Zabawek" - wernisaż wystawy

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami był sobie Pałac... Pałac Mieroszewskich w Będzinie... i to w nim w najbliższy czwartek 14 marca o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Zaczarowany Świat Zabawek”. Wystawę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Jest to kolejna wystawa w Muzeum Zagłębia w Będzinie która promuje i kultywuje coraz popularniejszą pasję jaką jest kolekcjonerstwo.

Na wystawie zostaną zaprezentowane lalki z kolekcji Urszuli Góry - artystki, malarki i kolekcjonerki, która w swojej kolekcji ma ponad sto różnych lalek porcelanowych, szmacianych, plastikowych z Polski i zza granicy.

W drugiej części ekspozycji przygotowano wystawę modeli samochodów pożarniczych trzech kolekcjonerów pasjonatów - kpt. Marcina Kulawika, Marka Pisarka oraz Sławomira Dybowskiego. Na ekspozycji będą wozy konne, stare i nowe samochody strażackie - z plastiku, metalu i z klocków, a także strażacy
- w postaci małych ołowianych figurek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy pt. „Zaczarowany Świat Zabawek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach jak i dorosłych zwiedzających.

Wystawa potrwa do 28 kwietnia 2019 r.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY