„Zaczarowany Świat Zabawek" - warsztaty plastyczne dla dzieci

 Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej we wtorek 19 marca odwiedziły wystawę „Zaczarowany Świat Zabawek” i wzięły udział w warsztatach plastycznych związanych tematycznie z wystawą.

Grupa przedszkolaków wraz z wychowawczyniami pod okiem kuratorów wystawy obejrzały kolekcje lalek oraz miniatur wozów strażackich. Podczas oprowadzania wysłuchały opowieści na temat historii lalek oraz ciekawostek związanych z pasją kolekcjonera i zawodem strażaka.

Po obejrzeniu wystawy dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych - przedszkolaki mogły samodzielnie pokolorować, wyciąć i ubrać lalki i księżniczki oraz strażaków w różne stroje, a także przygotować własne korony i hełmy strażackie, które zabrali ze sobą na pamiątkę wizyty w Muzeum.

Po warsztatach przyszła pora na odrobinę odpoczynku i relaksu, gdzie w otoczeniu przepięknych eksponatów wystawy „Zaczarowany Świat Zabawek” starszaki oddały się zabawie lalkami,samochodzikami i wyciętymi przez siebie postaciami księżniczek i strażaków oraz skorzystały ze słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego miłego spotkania z przedszkolakami...

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY