Wielkanocne, rodzinne spotkanie w Pałacu Mieroszewskich – 6.04.2019 r.

Zbliżają się radosne dni Świąt Wielkanocy, których tradycją w wielu domostwach są spotkania w gronie rodzinnym i przyjaciół. Dlatego muzealnicy zaprosili wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu w miłej, przedświątecznej atmosferze.


Na wstępie goście wysłuchali prelekcji na temat wielkanocnych pisanek. Przy herbatce i słodkiej przekąsce babcie, mamy i ich pociechy obejrzały dawne przedmioty związane ze świętami, takie jak śmigusowa sikawka, formy na świąteczne baby czy żeliwna gęsiarka. Naszych, małych milusińskich najbardziej zainteresował stary kosz z pisankami, a dorośli omówili zagłębiowskie przepisy na dania świąteczne. Dalszą część spotkania wypełniła kolorowa, twórczość plastyczna. Wszystkie, wykonane stroiki zostały ocenione na szóstkę przez Panie seniorki, które podzieliły się wspomnieniami o świątecznych zwyczajach z lat własnego dzieciństwa.

Mimo kapryśnej pogody nasi goście wypełnili wszystkie miejsca. Cieszy fakt, że przedświąteczny, rodzinny czas zechcieli Państwo dzielić z Muzeum Zagłębia w Będzinie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce na kolejnym spotkaniu - bo przecież czas tak szybko „płynie”.

Wesołych świąt!
Spotkanie przygotowały i prowadziły - Małgorzata Hałasik i Aleksandra Rogaczewska

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY