Warsztaty muzealne i mali mistrzowie.

W Pałacu Mieroszewskich, w środowe przedpołudnie było bardzo tłoczno i wesoło, ponieważ w warsztatach pt. „Mój wazon z Delft” uczestniczyła bardzo duża grupa kreatywnych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.
Na początku naszego spotkania wszyscy zapoznali się z cennym, muzealnym zabytkiem, czyli holenderską wazą i wysłuchali opowieści o Argonautach, ponieważ na naczyniu jest malunek przedstawiający załogę mitycznego Jazona. Jednak najważniejszym punktem warsztatów było malowanie małych wazonów w stylu naczyń produkowanych w dawnych Delftach – pięknym holenderskim miasteczku. Wszyscy bardzo się starali i kobaltowym kolorem pięknie ozdabiali swoje wazony. Kiedy farby na małych dziełach sztuki dosychały, uczniowie udali się do reprezentacyjnej sali w pałacu, gdzie wysłuchali prezentacji o naczyniach z Delft.
Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy stali się mistrzami malowania waz, dlatego wszystkim serdecznie gratulujemy! Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego miłego spotkania.
Zapisy na warsztaty i szczegółowe informacje: Małgorzata Hałasik, tel. 32 267 77 07 wew. 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wazony dla uczestników warsztatów są częściowo przygotowane przez prowadzącego. Dzieci je wykańczają i pokrywają malaturą.
Zapraszamy do wspólnej zabawy w Pałacu Mieroszewskich -  Będzin, ul. Gzichowska 15.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY