Finisaż wystawy "100-lecie złotego" - relacja

W środę 19 czerwca na będzińskim Zamku odbył się finisaż wyjątkowej wystawy - "100-lecie złotego". Okazją do jej wyeksponowania był przypadający w tym roku jubileusz stulecia polskiej waluty. Eksponaty, które można podziwiać jeszcze do 30 czerwca 2019, pochodzą ze zbiorów członków Zagłebiowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego działającego w Będzinie.
Krótką prelekcję na temat złotego i jego burzliwych perypetii wygłosił historyk Muzeum Zagłębia, Marcin Rudy.
Wernisaż uświetnił swoją obecnością sam prezes oddziału zagłębiowskiego PTN, pan Jerzy Sławiński, z pasją opowiadając ciekawostki związane z historią polskiej waluty jak i samego Towarzystwa.
Serdecznie zapraszamy do Zamku, wystawa pozostanie z nami jeszcze tylko do końca czerwca.