Finisaż wystawy "Obrzeża czasu"

9 stycznia 2020 roku w Pałacu Mieroszewskich odbył się finisaż wystawy "Obrzeża czasu", na której jeszcze do 9 lutego prezentujemy unikatowe rzeźby i ceramikę pani Marii Golanki. Tłumnie zgromadzeni goście Pałacu Mieroszewskich na dwie godziny przenieśli się do zupełnie odmiennej, fascynującej alternatywnej rzeczywistości wykreowanej przez artystkę.

Podczas części oficjalnej królował temat czasu, ulotnego i nieuchwytnego, który w pracach pani Marii pojawia się bardzo często. Wśród publiczności znaleźli się członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, przyjaciele oraz miłośnicy tak trudnej dziedziny sztuki jaką zajmuje się autorka wystawy.
Finisaż uświetnił również Zespół Instrumentalny MOPTplay z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, który swoją interpretacją klasycznych baśniowych utworów wprowadził zgromadzonych gości w iście magiczny nastrój. Podczas wydarzenia odbyła się loteria, w której nagrodą była przepiękna rzeźba autorstwa pani Marii - Strażniczka Czasu.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY