Spotkanie noworocze w Pałacu Mieroszewskich

W pochmurne styczniowe przedpołudnie Pałac Mieroszewskich otworzył swe podwoje dla znamienitych gości – członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w Będzinie. Niesprzyjająca aura nie zdołała przeszkodzić seniorom w przybyciu na spotkanie noworoczne,

w którym uczestniczyli także zaproszeni goście – Wiceprezydent Będzina Aneta Witkowska – Złocka, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, oraz Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk. Po powitaniach i życzeniach zgromadzeni wysłuchali wykładu o dawnych mieszkańcach Pałacu: „Rodzina Mieroszewskich – historia i legenda” oraz zwiedzili wystawy czasowe: „Życzenia świąteczne w kartkach pocztowych składane” i „Obrzeża czasu. Rzeźba i ceramika Marii Golanki”. Mamy nadzieję, że miła, serdeczna i pełna ciepła atmosfera spotkania pozwoli będzińskim seniorom wkroczyć w nowy rok z energią i radością życia.