Wernisaż wystawy „GÓRNICY - SZOLĄ W DÓŁ”

14 lutego w Pałacu Mieroszewskich odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „GÓRNICY - SZOLĄ W DÓŁ”. Wystawa jest niezwykłą podróżą fotograficzną, w czasie której górnikom podczas ich niebezpiecznej i trudnej pracy w kopalniach węgla na Śląsku towarzyszył z aparatem Piotr Zwarycz

- oficer Państwowej Straży Pożarnej, ratownik wysokościowy i taternik jaskiniowy. Ekspozycja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja im. Anny Pasek, której celem statutowym jest m.in. promocja i wsparcie osób zajmujących się fotografią podróżniczą i dokumentalną. Wernisaż połączony był, jak co roku, z wręczeniem Stypendium Naukowego im. Anny Pasek oraz aukcją fotografii Patronki Fundacji.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która potrwa do 1 marca 2020 r.