Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "jednoŚLADY historii"

20 lutego 2020 roku w Pałacu Mieroszewskich odbyło się spotkanie z Wojciechem Mszycą - miłośnikiem "dwóch kółek", kolekcjonerem zabytkowych rowerów i związanych z nimi przedmiotów.Pałacowe sale wypełnili licznie zgromadzeni goście, którzy z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek na temat rowerowej pasji głównego bohatera spotkania, który w swojej prelekcji zawarł liczne ciekawe anegdoty. Znalazła się wśród nich między innymi opowieść o byłej fabryce jednośladów która mieściła się w naszym mieście, oraz o starych, dość zabawnych przepisach drogowych zakazujących między innymi prowadzenia bydła podczas jazdy na rowerze.

Swoją obecnością zaszczyciło nas tego wieczoru wielu znamienitych gości, wśród których znalazł się Bogusław Fornalczyk - Honorowy Obywatel Miasta Będzina, zwycięzca Tour de Pologne z roku 1958, Olimpijczyk i legenda polskiego kolarstwa.
Po części oficjalnej licznie zgromadzeni goście obejrzeli wystawę "jednoŚLADY Historii", na której prezentowana jest bogata kolekcja Pana Mszycy, w tym naprawdę unikatowe egzemplarze zabytkowych rowerów. Odwiedzający z dużym zainteresowaniem nie tylko podziwiali eksponaty ale także chętnie podpytywali zarówno ich właściciela jak i pana Bogusława o to, jak dawniej wyglądał kolarski świat.

Naszą wystawę można oglądać do 13 kwietnia 2020 r. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY