JednoŚLADY Historii

Czy wiedzą Państwo że Muzeum Zagłębia w Będzinie odwiedziła jakiś czas temu "Piękność z Saksonii"? Ba, wciąż rezyduje w jednej z sal Pałacu Mieroszewskich i od niedawna znów przyjmuje gości!

O czym właściwie mowa? "Pięknością Saksonii" nazywany jest pieszczotliwie rower damski Diamant 69 z 1938 roku. Marki tej przedstawiać nie trzeba, od ponad 130 lat istnieje na rynku, obecnie już pod inną nazwą. Diamant 69 to przykład zgrabnego usportowionego modelu z tzw. ramą - "łabędzią szyją", oraz specjalną zdrowotną kierownicą. Piękny niebiański kolor dodaje jej tylko uroku i zachęca do podróży w nieznane...
Rzeczona "damka" jest jednym z eksponatów prezentowanych na naszej wystawie "jednoŚLADY Historii", którą w Pałacu Mieroszewskich będziemy gościć jeszcze tylko do 31 maja 2020 roku. Oprócz "Piękności z Saksonii" mogą Państwo na niej obejrzeć jeszcze dziesięć innych pięknych, zabytkowych rowerów z bogatej kolekcji pana Wojtka Mszycy, poznać ich historię, oraz ciekawostki związane z pasją do "dwóch kółek". Zachęcamy serdecznie do odwiedzin w Muzeum Zagłębia w Będzinie!

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY