Wystawa malarstwa Zbigniewa Krasonia.

Już od soboty, tj. 13 czerwca 2020 roku otwieramy dla Państwa w Muzeum Zagłębia w Będzinie nową wystawę czasową - "Jan Paweł II.Malarstwo Zbigniewa Krasonia".

Wystawa ta jest ściśle związana z faktem, iż rok 2020 został przez Sejm VIII kadencji ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II, oraz przypadającą w minionym miesiącu setną rocznicą urodzin wielkiego Polaka.
Zbigniew Krasoń maluje papieskie portrety od lat 90. Jego pierwszym nauczycielem był nieżyjący już artysta plastyk Tadeusz Kościuch, później swoje umiejętności i warsztat szlifował pod okiem profesora Romualda Korusa. Wśród jego zainteresowań malarskich znajduje się zarówno architektura, pejzaż, jak i właśnie portret. Jego obrazy prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Mikołowie, Rybniku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Sarnowie. Wiele jego prac znajduje się w zbiorach prywatnych osób. Wystawa w Pałacu Mieroszewskich potrwa do 12 lipca 2020 roku. Serdecznie zapraszamy!

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY