Finał Wakacyjnych Warszatów Muzelanych

Na piątkowych, ostatnich w tym miesiącu zajęciach wakacyjnych, nasi młodzi goście zmierzyli się z bohaterami starożytnych mitów.

Po krótkim wprowadzeniu w temat, zastanawialiśmy się wspólnie co w takich filmowych produkcjach jak: „Harry Potter”, „Mała Syrenka” Disneya czy „Wojna Tytanów” pochodzi ze spuścizny antyku. Dzieci poznały termin „recepcja antyku” m.in. na podstawie naszych rzeźb parkowych. Warsztaty, na których mogły wykazać się inicjatywą i zdolnościami plastycznymi dotyczyły tematyki atrybucji zarówno w odniesieniu do bóstw świata greckiego, jak i bożyszcz współczesności (vide: Michael Jackson). Nasi uczestnicy świetnie wypadli w konkursie na mityczne skojarzenia - tak dobrze, że konieczna była dogrywka. Po wyłonieniu zwycięzców wręczyliśmy im muzealne upominki.
Po zakończeniu mitycznej części zajęć, wszyscy chętni udali się do będzińskiej warowni gdzie zwiedzili wystawę poświęconą historii zamku i miasta. Poznali również tajniki działania broni palnej oraz dowiedzieli się jakiego oręża i uzbrojenia ochronnego używano w przeszłości. W czasie wycieczki nie mogło zabraknąć podziwiania widoków z zamkowej wieży, które nagrodziły trud pokonania ponad stu stopni.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY