Wakacje niemal na półmetku!

Wszyscy kochamy lato, słońce, czas wolny, który pozwala na realizację pasji, rozwijanie zainteresowań czy na spotkania z bliskimi.

Zachęcamy Państwa, by na trasie wakacyjnych wędrówek znalazły się obiekty Muzeum Zagłębia – warto odwiedzić nie tylko górujący nad okolicą Zamek czy tajemnicze Podziemia będzińskie, ale także Dom Modlitwy Mizrachi oraz ukryty w cieniu starodrzewu malowniczy Pałac Mieroszewskich.

O wakacyjnych wyprawach przypominają nam zwykle drobne, urocze pamiątki, które przywozimy z odwiedzanych miejsc. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą muzealnych sklepików przy zamkowej i pałacowej kasie – można tam znaleźć oryginalne magnesy, figurki, znaczki turystyczne, widokówki oraz wydawnictwa, które szczególnie zainteresują pasjonatów historii. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych turystach – małe księżniczki mogą wzbogacić swój strój zaopatrując się w ozdoby natomiast dla adeptów rycerskiego rzemiosła przygotowaliśmy szeroki wybór drewnianych replik dawnego oręża oraz uzbrojenie ochronne. Serdecznie zapraszamy!

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY