Środowe Spotkania w Muzeum Zagłębia rozpoczęte!

Spacer przez stulecia. Tajemnice historii Będzina to zajęcia, które rozpoczęły cykl Środowych Spotkań w Muzeum Zagłębia.

Uczestnicy spaceru historycznego, który odbył się 5.sierpnia wyruszyli na Wzgórze Zamkowe aby dowiedzieć się, jak wyglądały początki osadnictwa oraz poznali historię powstania średniowiecznej warowni. Następnie spacerowicze udali się w kierunku starego miasta, gdzie w cieniu murów średniowiecznego Będzina zapoznali się z najdawniejszymi dziejami miasta. Wędrując ulicami Zawale i Rybną na Plac Kazimierza Wielkiego miłośnicy przeszłości dowiedzieli się, jak zmieniało się życie mieszkańców Będzina w XVI i XVII stuleciu. Po przekroczeniu mostu na Czarnej Przemszy uczestnicy zajęć udali się do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie poznali historię powstania kompleksu pałacowo – parkowego oraz losy rodziny właścicieli. Po krótkim odpoczynku w cieniu starodrzewu badacze tajemnic historii wyruszyli by zwiedzić Podziemia będzińskie. Przemierzając podziemne korytarze zapoznali się z informacjami na temat budowy obiektu, geologii, społeczności żydowskiej, rozwoju przemysłu w Będzinie i okresu drugiej wojny światowej. Na koniec poznali legendę związaną z gnomem odwiedzającym podziemia.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją. Kolejne zajęcia – już za tydzień!