Europejskie Dni Dziedzictwa - zapraszamy do Muzeum Zagłębia

Zachęcamy wszystkich miłośników historii i kultury do udziału w wydarzeniach, które odbędą się w Muzeum Zagłębia w Będzinie w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.


W sobotę, 12 września, w godzinach 10.00  – 13.00 zapraszamy Państwa na spacer historyczny: Osada, gród obronny, miasto nad Czarną Przemszą. Droga Będzina do nowoczesności. Spotkanie uczestników przed bramą do Zamku, skąd wyruszą o godzinie 10.00 na wędrówkę przez wieki i ulice naszego miasta.
Tydzień później, w sobotę 19 września proponujemy Państwu wykład połączony z prezentacją multimedialną: Droga życiowa dr Natalii Weisselbergowej, założycielki w Będzinie pierwszego w Zagłębiu nowoczesnego laboratorium medycznego. Zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich, początek wydarzenia o godz. 10.00 w Sali Wodzów Antycznych. Po prelekcji zaplanowano spacer na ulicę Małachowskiego, do miejsca, gdzie mieściła się omawiana placówka medyczna.
Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się pod hasłem Moja droga - zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą, lokalną interpretacją.
Informacje o wydarzeniach w naszym muzeum i w innych placówkach regionu znajdą Państwo w informatorze udostępnionym na stronie internetowej: https://edd.nid.pl/pliki-do-pobrania/informatory-edd-2020/
W czasie spotkań prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i stosowanie środków ochrony osobistej – bądźmy odpowiedzialni i zadbajmy o zdrowie. 

 

 

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY