Czas wracać do szkoły!

Nadchodzi czas powrotu uczniów do szkół. Tradycja nakazuje, aby tego dnia pierwszoklasiści otrzymali rogi obfitości wypełnione po brzegi wspaniałymi słodyczami (na Śląsku mówiono tyty).

Wszystkim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych muzealnicy życzą sukcesów w nauce i prawdziwych, życzliwych przyjaciół. Rodzicom niech nie braknie wytrwałości a nauczycielom cierpliwości, zaś wszystkim dużo zdrowia w tych trudnych czasach. W galerii prezentujemy dawne zdjęcia dzieciaków z rogami pełnymi słodkich maszkietów.
Jeżeli ktoś z Państwa zechce się pochwalić takim zdjęciem, to prosimy o  przesyłanie fotografii na muzealny adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aneczka, lata 50. XX wieku. Ze zbiorów Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Zygmuś, przed 1945 rokiem. Ze zbiorów Muzeum Zagłębia w Będzinie.